Stážistky

LETNÍ SEMESTR 2024

Niky Chylková

Ahoj, jmenuju se Nikola Chylková a jsem novou stážistkou v České škole Sevilla na jaro 2024. Pocházím z Brna, kde také studuji na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity.

Ve Španělsku nejsem poprvé, už před 2 rokama jsem byla na Erasmus studijním pobytu v Zaragoze a naprosto jsem si Španělsko zamilovala! Už tenkrát, když jsem odjížděla zpátky domů, jsem doufala, že bych se mohla takto na delší dobu ještě jednou znovu vrátit. A chtěla jsem také vyzkoušet i něco dalšího v zahraničí než jen studijní pobyt, a proto jsem se tentokrát rozhodla pro praktickou stáž.

Mým primárním zaměřením jsou děti předškolního věku, ale blízko mám ke všem věkovým kategoriím. Zkušenosti mám jak s mladšími, tak i se staršími dětmi, ať už z působení jako učitelka v bilingvní česko-anglické dětské skupině či z vyučování angličtiny v jazykové škole pro děti od 3 měsíců do 19 let, zajišťování programu pro děti na narozeninových oslavách, hlídání a doučování dětí, vedení kroužku hry na zobcovou flétnu a dalších.

Ve svém volném čase se ráda věnuji hudbě a umělecky zaměřeným činnostem, trávím čas s kamarády, objevuji nová místa, ale také se s radostí podívám na nový díl (či rovnou hned několik) seriálu a nebo si třeba najdu nějakou úplně novou zálibu z nové oblasti, jelikož jak sama s oblibou říkám, tak nemám ráda stereotyp a ráda proto vyhledávám nové výzvy a příležitosti.

Ráda bych zde během svého pobytu získala praktické zkušenosti z česko-španělského bilingvního prostředí a rozšířila si své pedagogické obzory. Mimo jiné bych si také ráda zlepšila svou španělštinu a procestovala blízké i odlehlejší okolí Sevilly. Těším se, co vše mi praxe v ČŠS přinese!

ZIMNÍ SEMESTR 2023

Kája Zelinková

Ahoj, já jsem Kája. Do české školy v Seville nastupuju tento podzim jako stážistka. V červnu jsem ukončila studium vysoké školy, oboru Učitelství pro první stupeň. K dětem mám blízko, práce s nimi mě naplňuje, a proto jsem ráda, že se mi naskytla možnost pracovat ve svém oboru i v zahraničí.

Na stáž jsem chtěla vyjet také proto, že miluju cestování. Je to jeden z mých nejmilejších koníčků. Nejenže ráda poznávám nové kraje, já naopak taky ráda představuju ten svůj cizincům, kteří do naší vlasti přijedou za poznáváním.

Vedle cestování ještě moc ráda tancuju. I tady na stáži se na to chci zaměřit a využít své zkušenosti z tančení folklórních tanců, abych mohla kousek tohoto národního bohatství předat i dětem v Seville.

Mým nejčerstvějším koníčkem je učení se cizím jazykům. V průběhu svého prozkoumávání světa jsem zjistila, že anglicky se sice na hodně místech dá domluvit, nicméně mluvit v místním jazyce je pak větší sranda a místní lidi to potěší. Těším se tedy, že se i já budu moct něco naučit od dětí ve škole a na konci semestru si povykládáme i španělsky.